Wtorek, 7 grudnia 2021r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Pokaż menu

Delegacja CKZiU na cmentarzu w Łowczówku

12 listopada, 2020

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości delegacja uczniów klas pierwszych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem w Tuchowie złożyła wiązankę na Cmentarzu Legionistów w Łowczówku.

Tradycją w tej szkole jest uroczyste ślubowanie młodzieży najmłodszych roczników składane właśnie w tym miejscu – przy grobach szkolnych patronów. Niestety, w tym roku nie dane jej było to przeżycie. Wizyta złożona na cmentarzu była tylko namiastką, która w żaden jednak sposób nie mogła oddać rangi tych uroczystości. Uczniowie  złożyli wiązankę przed kaplicą, zapalili znicze na grobach legionistów oraz zapoznali się z kilkoma ciekawostkami związanymi z cmentarzem i legionistami.  

Zachęcamy do odwiedzenia strony szkoły: www.ckziu.tuchow.pl i zapoznania się z materiałami przygotowanymi z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Święta Patronów Szkoły.
Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).