Sobota, 5 grudnia 2020r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty

Delegacja CKZiU na cmentarzu w Łowczówku

12 listopada, 2020

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości delegacja uczniów klas pierwszych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem w Tuchowie złożyła wiązankę na Cmentarzu Legionistów w Łowczówku.

Tradycją w tej szkole jest uroczyste ślubowanie młodzieży najmłodszych roczników składane właśnie w tym miejscu – przy grobach szkolnych patronów. Niestety, w tym roku nie dane jej było to przeżycie. Wizyta złożona na cmentarzu była tylko namiastką, która w żaden jednak sposób nie mogła oddać rangi tych uroczystości. Uczniowie  złożyli wiązankę przed kaplicą, zapalili znicze na grobach legionistów oraz zapoznali się z kilkoma ciekawostkami związanymi z cmentarzem i legionistami.

Zachęcamy do odwiedzenia strony szkoły: www.ckziu.tuchow.pl i zapoznania się z materiałami przygotowanymi z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Święta Patronów Szkoły.

Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.