Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Charytatywny Bal dla Nadziei – Rodziny – Rodzinom

24 listopada, 2023

Sobota, 18 listopada 2023r. zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestnikom tego wydarzenia. „RODZINY – RODZINOM” – czyli wspólnota Kręgu Rodzin postanowiła zorganizować charytatywny bal dla Nadziei, by poprzez dary bardzo wielu osób wspomóc rodzinę, która ma na imię – NADZIEJA.

W ten piękny wieczór, osoby pragnące wspomóc prace wykończeniowe przy budowanym domu dla Nadziei, zebrały się bardzo licznie, by przy wspólnych rozmowach, śpiewach i tańcu przeżyć ten czas w wyjątkowy sposób. Dlaczego wyjątkowy? – bo charytatywny, bo roztańczony i rozśpiewany, dzięki wspaniałemu Zespołowi MALIBO z Rzepiennika Biskupiego. To była jedna wielka rodzina!

Wszyscy wiemy, że stół łączy, że rozmowy budują relacje, że uśmiech wywołuje uśmiech, a miła atmosfera i cel sprawia, że czujemy się jak w dobrej rodzinie. Tak trzeba podkreślić to słowo – rodzina, bo rodzina buduje dom. A dom, to najpiękniejsze miejsce na świecie. W domu odzyskuje się siebie, czasem miłość domu zbiera rozbitą osobowość i pomaga odzyskać szczęście. A trzeba jasno powiedzieć, że dokończenie budowy tego domu dla dzieci niepełnosprawnych, to szansa na wspólne spotkania, rehabilitację i profesjonalną opiekę – właśnie dla tych dzieci.

Żeby móc ofiarować dar serca komuś, to trzeba kochać, ażeby kochać – to trzeba się przejąć dolą drugiego człowieka. Jeśli chcesz, aby ta miłość, która jest w tobie, żeby stała się miłością Chrystusa – to trzeba tą miłość umieć komuś ofiarować. No właśnie, przychodząc na „bal dla Nadziei” – nadziei dzieci niepełnosprawnych, ofiarowałeś miłość, podzieliłeś się miłością.  Jeśli chcemy kochać po Bożemu musimy mieć inicjatywę miłości, musimy wychodzić do ludzi. Trzeba się tej miłości uczyć, bo miłość buduje dom, a najpiękniejsze miejsce na świecie to dom. To między innymi ten dom budowany dla Nadziei w Tuchowie.

Dobrze się złożyło, że ten charytatywny bal odbył się w bliskim sąsiedztwie świąt Bożego Narodzenia – najbardziej rodzinne święta. Poprzez swój dar serca zapewne wywołałeś uśmiech tych dzieci i ich rodziców. I zarazem dałeś tym dzieciom najpiękniejszy prezent.

I z tym uśmiechem i wdzięcznością, jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom tego pięknego balu, dziękujemy za Waszą obecność, za ofiarność, za każdy uśmiech wspólny czas. Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy na miarę swoich możliwości zechcieli podzielić się tym co mają. Wasza szczodrość przerosła nasze oczekiwania i sprawiła, że to był piękny wieczór dla nas a w sposób szczególny dla NADZIEI. A czas ten był wyjątkowy, bo wspólnie przy świetnej zabawie zebraliśmy 17690 złotych, które po komisyjnym przeliczeniu, przekazaliśmy w całości na ręce prezesa wspólnoty Nadzieja.

Pisząc ten artykuł mam przeświadczenie, że  w naszym lokalnym społeczeństwie potrafimy się dzielić i pomagać innym, że nie przechodzimy obojętnie wobec potrzebujących.

Pamiętajmy, każde dobro wraca i nie wiemy w jakim momencie. Kiedy uda ci się wyciągnąć rękę do drugiego człowieka, świat stanie się odrobinę lepszy.

Najważniejsze jest niewidzialne dla oka – mówił Mały Książę – czy nie mówił o miłości,  ona jest niewidzialna i najważniejsza i tylko ona czyni życie udanym.

A udane życie – to rozdane życie!

Grażyna Karaś

fot. Jan Gawryał

Wspomnienia uczestników balu dla Nadziei:

Ach, cóż to był za bal…..

Dziś jest już wspomnieniem, lecz niezapomnianym, jest radością, bo inaczej tego nie można nazwać. Radością z dobrze wykonanego ludzkiego gestu otwartości na potrzeby drugiego człowieka, a w tym przypadku niepełnosprawnego. Bal pod hasłem „ Rodziny – Rodzinom” pokazał, jak można przy świetnej zabawie i śpiewie stworzyć wspólnotę ludzi o wielkich sercach i bezinteresownej pomocy. Świetny zespół, który grał charytatywnie wyzwolił w uczestnikach niezmierzone pokłady energii, życzliwości i radości przy wspólnej zabawie. Cieszy fakt, że zarówno władze naszego miasta, Domu Kultury, radni, rodziny ze Wspólnoty Nadzieja oraz kapłani z naszych obydwu parafii, zaszczycili swoją obecnością to wydarzenie i wspólnie z nami włączyli się w to piękne dzieło niesienia pomocy wspólnocie Nadzieja. Czuło się jedność wszystkich uczestników.

Jesteśmy pod wrażeniem tego pięknego balu i wierzymy, że przy takiej otwartości i serdeczności naszego społeczeństwa można wiele dobrego zrobić. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Alfreda

Bal charytatywny wlał w nasze serca radość z niesienia muzycznej pomocy dla Stowarzyszenia „Nadzieja” w Tuchowie, oraz jeszcze silniejszą wiarę w ludzi i ich dobre serca. 
Zadowolenie roztańczonych gości na parkiecie i szczęście na twarzach przedstawicieli Stowarzyszenia dały nam jeszcze większa motywacje do tego co robimy.

– Zespół muzyczny Malibo
Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).