Piątek, 7 października 2022r. | Imieniny: Marii, Marka, Mirelli
Pokaż menu

80. rocznica zagłady Żydów tuchowskich

14 września, 2022

W 80. rocznicę zagłady Żydów tuchowskich z młodzieżą oraz lokalną społecznością w Domu Kultury w Tuchowie spotkali się przedstawiciele Oddziału IPN w Krakowie: zastępca dyrektora Oddziału IPN w Krakowie – dr Michał Wenklar oraz dr Roman Gieroń – pracownik Oddziału IPN w Krakowie, który wygłosił prelekcję pt. Aktion „Reinhard” w Dystrykcie Krakowskim.

Burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek, zastępca burmistrza Wiktor Chrzanowski, sekretarz Gminy Tuchów Jerzy Laska, dyrektor Domu Kultury w Tuchowie Janusz Kowalski, zastępca dyrektora Oddziału IPN w Krakowie dr Michał Wenklar, pracownik Oddziału IPN w Krakowie dr Roman Gieroń złożyli wiązanki kwiatów przy tablicy upamiętniającej istnienie getta w Tuchowie.




Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).