Sobota, 31 października 2020r. | Imieniny: Urbana, Saturnina, Krzysztofa

550 lat oświaty w Tuchowie

14 października, 2020

W roku jubileuszowym 680-lecia lokacji Tuchowa obchodzimy również rocznicę 550 lat oświaty w Tuchowie.

Z tej okazji w czerwcu br. odbył się konkurs na opracowanie pieczęci rocznicowej. Udział w nim wzięli uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych i średnich z terenu naszej gminy. Konkurs zorganizowany został przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Tuchowie. W konkursie wzięło udział 22 uczniów.

Niezależne jury przyznało I miejsce Karolowi Kierońskiemu ze Szkoły Podstawowej w Tuchowie, a wyróżniono Julię Sajdak również uczennice Szkoły Podstawowej w Tuchowie.

Organizatorzy dziękują Burmistrz Tuchowa Magdalenie Marszałek za objęcie Konkursu patronatem i przekazanie pamiątek dla uczestników. Podziękowania kierujemy również dla Elżbiety Moździerz, Jadwigi Ratuszynskiej, Anny Sajdak-Kot, Wiktora Chrzanowskiego, Roberta Karwata za pracę w jury. Podziękowania płyną też do osoby, która ufundowała nagrodę główną oraz nagrodę za wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności, chęci i odwagi. Wasze prace były wyjątkowe.

A oto pieczęć „550 lat oświaty w Tuchowie”, która została przygotowana przez Roberta Karwata na bazie zwycięskiego projektu Karola Kierońskiego.

Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.