Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Zakaz wypalania traw 2020

04 sierpnia, 0021

Wypalanie traw i pozostałości roślinnych na polach i nieużytkach jest przyczyną powstawania groźnych pożarów lasów, zabudowań gospodarczych i innych obiektów.

Wypalanie traw i nieużytków jest prawnie zabronione, za co grozi kara aresztu lub grzywny (prawne regulacje to m.in. ustawa o ochronie przyrody, kodeks wykroczeń i ustawa o ochronie przeciwpożarowej).
Gmina Szerzyny
Szerzyny – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim, natomiast w latach 1999–2002 należała do powiatu jasielskiego w województwie podkarpackim.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).