Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Turniej OTWP w Gminie Szerzyny 2023

04 kwietnia, 2023
Turnieje Wiedzy Pożarniczej wyposażają młodzież w teoretyczną wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa, a także przyczyniają się do popularyzacji wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej. Od kilkunastu już lat OTWP organizowany jest również w Gminie Szerzyny umożliwiając młodym ludziom poznanie historii, kultury i tradycji PSP oraz OSP.
W eliminacjach gminnych najlepszymi byli:
KATEGORIA I
1. MIEJSCE Filip Antas z Czermnej
2. MIEJSCE Kamil Zbylut z Żurowej
3. MIEJSCE Julia Szarek ze Swoszowej
KATEGORIA II
1. MIEJSCE Hubert Filipak z Szerzyn
2. MIEJSCE Michał Makowicz z Czermnej
3. MIEJSCE Dominika Walczyk z Czermnej
W eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się w dniu wczorajszym w KM PSP w Tarnowie, reprezentanci Gminy Szerzyny stanęli na wysokości zadania – zajmując czołowe miejsca.
Filip Antas z Czermnej w grupie wiekowej I zajął II miejsce.
Hubert Filipak z Szerzyn w grupie wiekowej II – zajął I MIEJSCE
– Gratuluję wszystkim zwycięzcom – wyrażam moją dumę względem Waszej wiedzy i pięknego reprezentowania gminy! Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom tegorocznych gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2023. Dziękuję także Zarządowi Gminnemu OSP RP w Szerzynach za czuwanie nad sprawnym przeprowadzeniem eliminacji. Dodatkowo pragnę nadmienić, że w gminnych zawodach OTWP w Gromniku I miejsce zajął członek MDP Ołpiny – Łukasz Niziołek. – gratuluje wójt gminy.
Gmina Szerzyny
Szerzyny – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim, natomiast w latach 1999–2002 należała do powiatu jasielskiego w województwie podkarpackim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).