Czwartek, 30 czerwca 2022r. | Imieniny: Emilii, Lucyny

SWOSZOWSKI BIEG PAPIESKI – „JAN PAWEŁ II ORĘDOWNIK POKOJU”

12 maja, 2022
Szanowni Mieszkańcy!
Serdecznie zapraszamy na SWOSZOWSKI BIEG PAPIESKI – „JAN PAWEŁ II ORĘDOWNIK POKOJU”.
W tym roku Gmina Szerzyny wspólnie z Województwem Małopolskim, poprzez organizację biegu pragnie uczcić dwie ważne daty: 8. rocznicę kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II oraz 102. rocznicę urodzin Karola Wojtyły!  Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym sportowym wydarzeniu i upamiętnienia postaci Św. Jana Pawła II
Dla wszystkich uczestników poczęstunek i pamiątkowe medale dla zwycięzców dyplomy, puchary i nagrody! Oczywiście, nie zabraknie papieskich kremówek, animacji dla dzieci i gastronomii!
Bieg został objęty Patronatem Honorowym przez JE Ks. Bp. Andrzeja Jeża Biskupa Tarnowskiego!
Zapisy na bieg trwają do 16 maja – ilość miejsc ograniczona.
– Serdecznie dziękuję Pani Annie Mikosz – Radnej Sejmiku Województwa Małopolskiego za wsparcie niniejszego przedsięwzięcia, serdeczność i niezmiennie okazywaną pomoc względem naszego samorządu w zakresie ciągłego rozwoju społecznego! Dziękuję Pani Elżbiecie Pancerz – Prezes Stowarzyszenia „Pod Gilową Górą” w Swoszowej za wzorową współpracę z Gminą Szerzyny w zakresie rozwoju kulturalnego. – mówi wójt gminy.

Gmina Szerzyny
Szerzyny – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim, natomiast w latach 1999–2002 należała do powiatu jasielskiego w województwie podkarpackim.