Czwartek, 21 października 2021r. | Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

21 września, 2021

W niedzielę 19 września w Czermnej odbyła się Regionalna Biesiada z Kapelami i Grupami Śpiewaczymi pod hasłem: „Spędź czas rodzinnie!”
W czasie wydarzenia na scenie wystąpiło 6 zespołów ludowych i kapel folklorystycznych z terenu Gminy Szerzyny oraz gmin ościennych: Szerzyn, Ołpin, Jodłowej, Rzepiennika Strzyżewskiego, Ryglic oraz Skołyszyna. Gwiazdą wieczoru był zespół LACHERSI! 🎼🎼🎼 Jestem bardzo wdzięczny wszystkim tym, którzy wspólnie z Gminą Szerzyny kultywują tradycję organizacji biesiady w Czermnej, która mam nadzieje już na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń kulturalnych!  Serdeczne podziękowania pragnę złożyć na ręce Pani Prezes Agnieszki Rąpała-Pawluś oraz całego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Czermna „Czermianie” za nieocenioną pracę, zaangażowanie i chęć pielęgnowania folklorystycznych i ludowych tradycji! Dziękuję także OSP Czermna za pomoc logistyczną podczas przedsięwzięcia i chęć współpracy oraz wszystkim pracownikom GCKiCz! Podaczas biesiady KGW Czermna podjęło się także trudu organizacji Festynu. Dziękuję za wkład pracy! – dziękuje Grzegorz Gotfryd Wójt Gminy Szerzyny.

Program został opracowany dzięki współpracy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Patronat honorowy nad programem wspierania szczepień #SzczepimySię z Kołem Gospodyń Wiejskich objął premier Mateusz Morawiecki.

(fot. Mateusz Niemczura)

#gallery-1 {
margin: auto;
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%;
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

Gmina Szerzyny
Szerzyny – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim, natomiast w latach 1999–2002 należała do powiatu jasielskiego w województwie podkarpackim.