Sobota, 5 grudnia 2020r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

Prace przy dachu zabytkowego kościoła w Żurowej zakończone

20 października, 2020

W dniu 14 października 2020 r. zakończono ostatni etap prac przy dachu kościoła. Dzięki uzyskanemu przez Parafię Rzymsko-Katolicką p.w. św. Małgorzaty w Żurowej, dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało się wykonać:  remont więźby dachowej, wymianę pokrycia dachu (nad korpusem, kruchtą, wejściem bocznym), remont i wymianę orynnowania, instalację odgromową, oszalowanie ścian wieży kościoła”.

Koszt całkowity realizacji zadania: 220 761,70 zł w tym dotacja z MKiDN 210 000,00 zł oraz środki własne Parafii 10 761,70 zł
Gmina Szerzyny
Szerzyny – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim, natomiast w latach 1999–2002 należała do powiatu jasielskiego w województwie podkarpackim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).