Środa, 23 czerwca 2021r. | Imieniny: Wandy, Zenona

Prace przy budowie sali gimnastycznej w Żurowej zostały wznowione

06 maja, 2021

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Tarnowie wydał pozytywną decyzję umożliwiającą kontynuowanie robót budowlanych, po mającej miejsce 29. stycznia br. katastrofie budowlanej w Żurowej i zawaleniu się stropu w trakcie wylewania betonu.

Przeprowadzona przez Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Tarnowie ekspertyza wykazała, że spadające elementy zawalonego dachu nie naruszyły części konstrukcyjnej. W efekcie kontroli ustalono, że Gmina Szerzyny realizuje inwestycję w oparciu o prawomocne pozwolenie na budowę. Prace są realizowane zgodnie z projektem budowanym, który został sporządzony prawidłowo.

PINB w Tarnowie wydając decyzję nie nałożył na Gminę Szerzyny żadnych dodatkowych obowiązków związanych z koniecznością usunięcia nieprawidłowości. Warto nadmienić, że firma deklaruje, że mimo 3-miesięcznej przerwy jest w stanie ukończyć salęw pierwotnym terminie – do końca stycznia 2022 roku.

Wyjaśnieniem okoliczności i ustaleniem przyczyn katastrofy budowlanej zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Tarnowie. Postępowanie wciąż trwa.

Gmina Szerzyny
Szerzyny – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim, natomiast w latach 1999–2002 należała do powiatu jasielskiego w województwie podkarpackim.