Czwartek, 21 października 2021r. | Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

OSP OŁPINY – Mistrzami powiatu tarnowskiego

22 września, 2021
11.09.2021 o godz. 9.00 na stadionie sportowym w Szerzynach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP. W dniu 11.09.2021 r. zostały przeprowadzone XVI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych. Zawody odbyły się na stadionie sportowym w Szerzynach. W zawodach udział wzięło 31 drużyn pożarniczych jednostek OSP z terenu powiatu tarnowskiego. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych – 8 zespołów chłopięcych i 3 zespoły dziewczęce, oraz w kategorii seniorów – 13 zespołów męskich i 7 zespołów żeńskich. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch punktowanych konkurencjach tj: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m

i ćwiczenie bojowe.

Klasyfikacja końcowa zawodów w poszczególnych kategoriach wg kolejności miejsc;

MDP dziewczęca;

1. OSP Rzepiennik Strzyżewski – gm. Rzepiennik Strzyżewski.

2. OSP Zbylitowska Góra – gm. Tarnów.

3. OSP Łukowa – gm. Lisia Góra.

MDP chłopięca;

1. OSP Ciężkowice – gm. Ciężkowice.

2. OSP Dąbrówka Tuchowska – gm. Tuchów.

3. OSP Łukowa – gm. Lisia Góra.

Seniorzy grupa „C” kobiety;

1. OSP Biadoliny Radłowskie – gm. Wojnicz.

2. OSP Łukowa – gm. Lisia Góra.

3. OSP Pleśna – gm. Pleśna.

Seniorzy grupa „A” mężczyźni;

1. OSP Ołpiny – gm. Szerzyny.

2. OSP Joniny – gm. Ryglice.

3. OSP Radłów – gm. Radłów.

Organizatorami zawodów była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tarnowie oraz Grzegorz Gotfryd Wójt Gminy Szerzyny. Honorowy patronat nad zawodami objęli: Roman Łucarz – Starosta Powiatu Tarnowskiego i Roman Ciepiela – Prezydent Miasta Tarnowa.

Serdecznie gratuluję Ochotniczej Straży Pożarnej w Ołpinach historycznego zwycięstwa w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Szerzynach. Bardzo się cieszę i szczerze gratuluję! – gratuluje wójt gminy.

#gallery-1 {
margin: auto;
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%;
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

Gmina Szerzyny
Szerzyny – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim, natomiast w latach 1999–2002 należała do powiatu jasielskiego w województwie podkarpackim.