Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

NIE(zapomniani) bohaterowie – Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 5 marca 2023 r.

04 marca, 2023

Szanowni Państwo!
Drodzy Mieszkańcy Gminy Szerzyny!

Już 5 marca po raz kolejny obchodzić będziemy święto ustanowione w hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” podczas gminnych uroczystości. Uchwalona przez Sejm w 2011 r. ustawa była jedną z ostatnich inicjatyw legislacyjnych śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Zachęcamy wszystkich Państwa, by kilka chwil najbliższego niedzielnego popołudnia w dniu 5 marca poświęcić pamięci bohaterów podziemia antykomunistycznego, pamięci bohaterów walczących o Wolną Polskę, a w szczególności szerzyńskich Żołnierzy Wyklętych.
Zadanie realizowane jest we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich „Marysieńki” w Szerzynach, któremu serdecznie dziękuję za troskę również o dziedzictwo historyczne naszej Małej Ojczyzny! – mówi wójt gminy.
W tym szczególnym czasie, kiedy Ukraina broni dzisiaj swojej wolności, płacąc za to najwyższą cenę – ŻYCIE, zachęcamy wszystkich Państwa do wspólnego bycia w tym dniu RAZEM i zadumy nad sensem naszej NIEPODLEGŁOŚCI!
Zapraszamy także na żołnierski poczęstunek oraz pokaz sprzętu 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Gmina Szerzyny
Szerzyny – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim, natomiast w latach 1999–2002 należała do powiatu jasielskiego w województwie podkarpackim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).