Wtorek, 25 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Pokaż menu

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa maj 2024

21 maja, 2024

W ramach realizacji ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” –Priorytet 3 Gmina Szerzyny otrzymała dotację celową w wysokości 5.500,00 zł, przy wkładzie własnym w kwocie 1.375,00 zł na zakup książek niebędących podręcznikami do bibliotek w przedszkolach, na realizację działań promujących czytelnictwo, a także na organizację konkursów czytelniczych.

Całkowita wartość projektu to kwota 6.875,00 zł.

W tegorocznej edycji programu, dofinansowanie otrzymały Publiczne Przedszkole w Szerzynach oraz Publiczne Przedszkole w Ołpinach. Dzięki otrzymanym środkom przedszkola zakupią książki, o wyborze których współdecydowali nauczyciele, przedszkolaki, a także ich rodzice. Wszystko po to, aby zwiększyć wśród najmłodszych zainteresowanie książkami oraz czytaniem .

Dzięki otrzymanym środkom przedszkola zakupią książki, o wyborze których współdecydowali nauczyciele, przedszkolaki i ich rodzice.
Gmina Szerzyny
Szerzyny – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim, natomiast w latach 1999–2002 należała do powiatu jasielskiego w województwie podkarpackim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).