Czwartek, 28 stycznia 2021r. | Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

Konkurs literacki pn. „Co drzewo widziało?”

27 listopada, 2020

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki zaprasza do udziału w konkursie literackim „Co drzewo widziało?”

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych klas IV – VIII z terenu 22 Gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki tj. Miasto Jasło, Biecz, Brzostek, Brzyska, Chorkówka, Czarna, Dębica, Dębowiec, Jasło, Jedlicze, Jodłowa, Kołaczyce, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Pilzno, Sękowa, Skołyszyn, Szerzyny, Tarnowiec, Żyraków, Miasto Dębica.

Termin realizacji konkursu: listopad – grudzień 2020r.

Zadaniem uczniów jest wyobrazić sobie historię, którą mogło by opowiedzieć im drzewo rosnące w parku miejskim, przed szkołą czy w ogrodzie przy domu oraz stworzyć opowiadanie, kończące się morałem proekologicznym. Narratorem opowiadania powinno być drzewo.

Celem Konkursu jest zwrócenie uwagi młodzieży na rolę jaką pełnią drzewa – podniesienie świadomości oraz kształtowanie postaw ekologicznych, wzbudzenie zrozumienia konieczności ochrony środowiska lokalnego. Udział w Konkursie przyczyni się do popularyzacji i promocji walorów przyrodniczych, rozwoju zainteresowań przyrodniczych, wzmocnieniu zamiłowania i szacunku do otaczającej przyrody wśród młodzieży poprzez wykorzystanie ich umiejętności literackich.

Szkoła, w której uczniowie są zainteresowani uczestnictwem w Konkursie potwierdza udział uczniów na formularzu zgłoszeniowym w terminie do 30.11.2020r. Opowiadania można przesyłać drogą elektroniczną do 14.12.2020r. na adres e-mail: konkurs@wisloka.pl. Szczegóły w Regulaminie.

Komisja konkursowa przeprowadzi eliminacje gminne, wybierając po jednym najciekawszym opowiadaniu nadesłanym ze szkół z danej gminy. Następnie spośród 22 gminnych laureatów wyłoni trzy najlepsze opowiadania, przyznając im I, II oraz III miejsce.

Nagrody otrzymają:

• finaliści I, II i III miejsca (3 uczniów)
  • laureaci wybrani z każdej gminy (19 uczniów)
  • szkoły, do której uczęszczają nagrodzeni uczniowie.

Termin ogłoszenia wyników konkursu: do 21.12.2020 r.

Formularz zgłoszeniowy i regulaminy dostępne są poniżej:

Regulamin konkursu literackiego

Załącznik nr 1 – Formularz zgłoszeniowy (wypełnia nauczyciel/dyrektor szkoły)

Załącznik nr 2 – Zgoda na udział w konkursie literackim, na przetwarzanie danych osobowych (wypełnia rodzic/prawny opiekun)

Załącznik nr 3 – szablon Praca Konkursowa (wypełnia uczeń)

Gmina Szerzyny
Szerzyny – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim, natomiast w latach 1999–2002 należała do powiatu jasielskiego w województwie podkarpackim.