Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Informacja Wójta Gminy Szerzyny w sprawie przywrócenia możliwości handlu dla rolników oraz producentów kwiatów i roślin

31 marca, 2020

Chcąc umożliwić Mieszkańcom Gminy Szerzyny dostęp do produktów rolnych Grzegorz Gotfryd Wójt Gminy Szerzyny informuje, że począwszy od 20 kwietnia 2020 r. (poniedziałek), na placach targowych na terenie Gminy Szerzyny zostaje przywrócona możliwość handlu zostaje przywrócona możliwość handlu rolników oraz producentów kwiatów i roślin
Dotyczy to w szczególności asortymentu obejmującego:
nasiona,
sadzonki roślin uprawnych i ozdobnych,
owoce i warzywa ,
inne artykuły spożywcze (z zachowaniem szczególnych zasad higieny)
pisklęta ptactwa domowego,
środki ochrony roślin związane z uprawami.

Należy pamiętać, że osoby korzystające z placów targowych zobowiązane są do bezwzględnego stosowania i przestrzegania środków bezpieczeństwa określonych przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Liczba osób przebywających na placu targowym nie może być większa niż 3️ osoby na jeden punkt handlowy.

Sprzedający obowiązkowo, muszą być wyposażeni w maski zakrywające usta i nos oraz rękawiczki, w których obsługiwać będą klientów. Ponadto osoby sprzedające powinni rozkładać towary w taki sposób, aby klienci mogli zachować bezpieczną odległość 2️ m między sobą.

W dalszym ciągu zakazem objęty jest handel innym asortymentem:
odzież (w tym używana odzież) ,
tekstylia,
obuwie ,
sprzęt i urządzenia mechaniczne,
części urządzeń ,
drobiazgi.
Gmina Szerzyny
Szerzyny – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim, natomiast w latach 1999–2002 należała do powiatu jasielskiego w województwie podkarpackim.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).