Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Gmina Szerzyny otrzymała dofinansowanie w kwocie 60 000,00 zł na zakup laptopów dla uczniów i nauczycieli

05 kwietnia, 2020

Gmina Szerzyny otrzymała dofinansowanie w kwocie 60 000,00 zł na zakup laptopów dla uczniów i nauczycieli.  W dniu 9 kwietnia 2020 r. z Centrum Projektów Polska Cyfrowa została podpisana umowa o powierzeniu grantu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego internetu”, Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”, dotycząca realizacji projektu grantowego pn. Zdalna szkoła – wparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Celem projektu jest wsparcie szkół w kształceniu na odległość – wyposażenie w niezbędny sprzęt do prowadzenia zdalnych lekcji.

W ramach projektu grantowego zakupiono 24 laptopy, które przekazane zostały do placówek oświatowych z terenu Gminy Szerzyny (5 szkół podstawowych). Dyrektorzy poszczególnych jednostek przekazali sprzęt uczniom. Po zakończeniu zdalnego nauczania zakupione laptopy będą stanowiły wyposażenie pracowni komputerowych szkół.  

 

 
Gmina Szerzyny
Szerzyny – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim, natomiast w latach 1999–2002 należała do powiatu jasielskiego w województwie podkarpackim.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).