Sobota, 24 października 2020r. | Imieniny: Rafala, Marcina, Antoniego
Pokaż menu

Erasmus+

18 września, 2020
Gmina Szerzyny po raz pierwszy przystępuje do realizacji programu wymiany międzynarodowej uczniów Erasmus+. Projekt otrzymał wsparcie w wysokości 30.240 Euro.
Zdecydowałem, że pierwszy projekt międzynarodowy zostanie zrealizowany w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. prał. Jana Ślęzaka w Ołpinach.
W kolejnym roku szkolnym będziemy aplikować o środki na wymianę młodzieży w Publicznej Szkole Podstawowej w Szerzynach.Wymiana obejmie młodzież z Polski oraz z pięciu krajów: Włochy, Hiszpania, Portugalia, Rumunia, Turcja.
Główną ideą projektu jest stworzenie międzynarodowych filmów promocyjnych ukazujących piękno regionów szkół partnerskich i ich dziedzictwo kulturowe.
Projekt ma za zadanie promowanie piękna i dziedzictwa kulturowego regionów własnych i krajów partnerskich oraz umożliwienie obserwacji różnych tradycji i zachowań kulturowych w dziedzinie sztuki, architektury czy przyrody.
Projekt podzielony jest na sześć etapów powiązanych z wyjazdami edukacyjnymi uczniów i nauczycieli. Serdecznie dziękuję Pani Annie Niemiec – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ołpinach za podjęcie się wyzwania i zaangażowanie.  – dodaje Wójt.
Gmina Szerzyny
Szerzyny – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim, natomiast w latach 1999–2002 należała do powiatu jasielskiego w województwie podkarpackim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).