Wtorek, 28 września 2021r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka
Pokaż menu

Działania priorytetowe – 2021 informacja

28 lipca, 2021

Posterunek Policji w Szerzynach informuje, iż w związku z licznie odbieranymi sygnałami od mieszkańców Ołpin oraz pracowników Domu Kultury w Ołpinach, w II półroczu 2021 roku postanowiono objąć działaniem priorytetowym rejon Domu Kultury w Ołpinach.

Działaniem priorytetowym został objęty teren przyległy do Domu Kultury w Ołpinach łącznie z tarasem z tyłu budynku, gdzie gromadzi się młodzież która zakłóca ład i porządek publiczny poprzez głośne zachowanie, używanie słów nieprzyzwoitych, spożywanie alkoholu i innych używek oraz zaśmiecanie, a także zakłócanie ciszy nocnej.

Ponadto w przeszłości dochodziło do dewastacji obiektu i uszkodzeń urządzeń znajdujących się przy/na budynku.

Posterunek Policji w Szerzynach aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i spokój realizował działanie będzie między innymi poprzez współpracę z mieszkańcami i pracownikami Domu Kultury w Ołpinach oraz kontrole zagrożonego rejonu i kierowanie zwiększonej liczby patroli Policji. Działania te mają na celu zmniejszenie ilości popełnianych wykroczeń, w tym szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa, ujawnianie osób naruszających prawo oraz podejmowanie wobec nich adekwatnych środków prawnych w celu ograniczenia zgłaszanych problemów.

 
Gmina Szerzyny
Szerzyny – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim, natomiast w latach 1999–2002 należała do powiatu jasielskiego w województwie podkarpackim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).