Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Dofinansowanie w ramach programu Bezpieczny Strażak dla OSP Żurowa

28 marca, 2023

Jednostka OSP KSRG Żurowa otrzymała dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Krakowie w ramach programu BEZPIECZNY STRAŻAK  Wysokość pozyskanej dotacji wynosi 8.000 zł, natomiast koszt całkowity prac modernizacyjnych wyniesie 16.000 zł.

– Gratuluję wszystkim Druhnom i Druhnom pozyskanych środków, a podziękowania te składam na ręce dh Wojciecha Bąka – Prezesa OSP oraz dh Krzysztofa Bąka – Komendanta Gminnego! Środki przyznane zostały w ramach programu „Zapobieganie poważnym awariom i likwidacja ich skutków dla Środowiska – Bezpieczny Strażak” i przeznaczone zostaną na modernizację samochodu strażackiego. Cieszę się że bardzo dobra współpraca jednostki z Gminą Szerzyny osiąga sukcesy. Dziękuję Panu dr. Kazimierzowi Koprowskiemu – Prezesowi WFOŚiGW w Krakowie za przyznane dofinansowanie. Bardzo dziękuję Pani Annie Mikosz – Radnej Województwa Małopolskiego za wsparcie wniosku strażaków z Żurowej! – mówi Wójt. 

Wniosek przygotowany został przez pracodawców Urzędu Gminy. Otrzymana dotacja pozwoli przeprowadzić dodatkowy remont pojazdu.
Gmina Szerzyny
Szerzyny – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim, natomiast w latach 1999–2002 należała do powiatu jasielskiego w województwie podkarpackim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).