Poniedziałek, 23 maja 2022r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Dodatek osłonowy – nowe świadczenie

05 stycznia, 2022

Szanowni mieszkańcy!

Informujemy, że od stycznia 2022 roku, można składać wnioski o nowe świadczenie – dodatek  osłonowy. Przyjmowanie wniosków oraz wypłata dodatku osłonowego dla Mieszkańców Gminy Szerzyny realizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szerzynach. Dodatek osłonowy stanowi realne wsparcie w ramach Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej, mające niwelować rosnące ceny energii elektrycznej, gazu oraz żywności. Dodatek osłonowy przysługuje osobom w gospodarstwie domowym, których przeciętne miesięczne dochody ustalone w oparciu o ustawę o świadczeniach rodzinnych, nie przekraczają:

• 2 100 zł w gospodarstwie jednoosobowym,
  • 1 500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

W przypadku przekroczenia kryterium dochodowego, kwota dodatku zostanie pomniejszona o kwotę przekroczenia. Minimalna kwota wpłaconego dodatku może wynieść 20 zł.

Wnioski o dodatek osłonowy można składać:

w terminie maksymalnie do 31 października 2022 roku.

Jeżeli wniosek wpłynie do 31 stycznia 2022 r., wypłata dodatku zostanie zrealizowana w 2 równych ratach tj. do 31 marca i do 2 grudnia 2022 r.
Dla wniosków złożonych po 31 stycznia 2022 r., wypłata zostanie zrealizowana jednorazowo tj. do 2 grudnia 2022 r.

Gmina Szerzyny
Szerzyny – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim, natomiast w latach 1999–2002 należała do powiatu jasielskiego w województwie podkarpackim.