Wtorek, 7 grudnia 2021r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

77. rocznica Akcji „Burza”

18 października, 2021
Z okazji 77. rocznicy Akcji „Burza” i tragicznej śmierci Oddziału REGINA II, Batalionu ,,Barbara” 16. Pułku Armii Krajowej w miejscowości Rzepiennik Strzyżewski w przysiółku Dąbry, odbyła się uroczystość patriotyczno – religijna upamiętniająca poległych partyzantów.  Gminę Szerzyny podczas uroczystości reprezentował Pan Maciej Sokulski Zastępca Wójta Gminy Szerzyny. Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy świętej przy ołtarzu polowym na cmentarzu partyzanckim w Dąbrach, gdzie spoczywa 18 partyzantów, śniąc wieczny sen o wolnej Polsce. To właśnie niebywała koncentracja i hart ducha partyzantów symbolizował determinację i pragnienie wolności. Wspominając rocznicę tego bohaterskiego wydarzenia, oddano hołd jego uczestnikom oraz wszystkim obrońcom Ojczyzny. 77 rocznica Akcji „Burza” ma przypominać o tym, iż nie byłoby dzisiaj prawdziwie wolnej, Niepodległej i suwerennej Polski – gdyby nie ówczesne bohaterstwo i ogromne cierpienie.
Cześć i chwała Bohaterom!

#gallery-1 {
margin: auto;
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%;
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

Gmina Szerzyny
Szerzyny – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim, natomiast w latach 1999–2002 należała do powiatu jasielskiego w województwie podkarpackim.