Wtorek, 28 września 2021r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka

120. rocznica urodzin Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia

03 sierpnia, 2021
Dzisiaj 3 sierpnia przypada 120. rocznica urodzin Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia – wybitnego przywódcy duchowego.
Kardynał Wyszyński był współtwórcą przemian społecznych, które doprowadziły do upadku komunizmu w Polsce. Swoje nauczanie kardynał opierał na człowieku, którego dobro powinno być w centrum życia społecznego i gospodarczego każdej społeczności.
W centrum Szerzyn na ścianie Publicznej Szkoły Podstawowej widnieje postać Wielkiego Polaka, Męża Stanu, ponadto Patrona Szkoły – Kardynała Stefana Wyszyńskiego z jakże ważnym przesłaniem: KAŻDA RZECZ WIELKA MUSI KOSZTOWAĆ I MUSI BYĆ TRUDNA. TYLKO RZECZY MAŁE I LICHE SĄ ŁATWE.
Niech właśnie te słowa wypowiedziane przez Kardynała Wyszyńskiego, którego nauczanie wyprzedzało epokę – będzie stanowiło wzór godny do naśladowania!
Wpisując się w niniejsze słowa i naukę warto przypomnieć, że praca ludzka nie może służyć wyłącznie pomnażaniu dóbr ale jest drogą uświęcenia człowieka jak i otaczającego świata!
Doceniajmy starania innych i piękno otaczającej nas rzeczywistości!

Gmina Szerzyny
Szerzyny – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim, natomiast w latach 1999–2002 należała do powiatu jasielskiego w województwie podkarpackim.