Środa, 17 kwietnia 2024r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Zapraszamy do skorzystania z ofert szkół średnich Powiatu Tarnowskiego

22 maja, 2020

logo starostwo powiatowe miniObecna sytuacja spowodowana stanem epidemicznym przeniosła kształcenia do świata wirtualnego. Szkoły pozostają zamknięte, uczniowie mogą spotykać się tylko przed monitorami swoich komputerów. Nie pozostaje to bez wpływu na promocję szkół Powiatu Tarnowskiego. Szkoły również nie mogą bezpośrednio przedstawić swojej oferty, nie organizują Dni Otwartych, jak to było do tej pory. Pozostają jedynie social media i strony internetowe, które muszą zastąpić bezpośrednie kontakty.

 

Wniosek o przyjecie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:
▪ od 15 czerwca do 10 lipca br. - termin na złożenie wniosku i uzupełnienie go o świadectwo szkoły
▪ od 31 lipca do 4 sierpnia br. - termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjecie w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.
Wniosek o przyjecie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:
▪ do 10 lipca br. - o świadectwo ukończenia szkoły
▪ do 4 sierpnia br. - o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawą i szeroką ofertą kształcenia. Mamy nadzieję że każdy ósmoklasista znajdzie spośród szkół powiatu tarnowskiego taki kierunek, który pozwoli na rozwijanie wiedzy i zainteresowań.
- Zachęcamy absolwentów szkół podstawowych do zapoznania się z kierunkami kształcenia oferowanymi przez Szkoły Powiatu Tarnowskiego. Szkoły Branżowe I stopnia, Technika i Licea czekają na Was. Polecam szczególnie dodatek prasowy Gazety Krakowskiej - „ Gazeta Ósmoklasisty” wydanie 27 maja - zachęca Tomasz Stelmach - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego odpowiedzialny za oświatę w Powiecie Tarnowskim.

foto st stelmach szkoly 2020 inter

Odwiedźcie też strony i profile naszych szkół w internecie. Wiele z naszych placówek tegoroczne Dni Otwarte przeprowadziło tym razem w wersji online.

Do zobaczenia we wrześniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).