Sobota, 19 września 2020r. | Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Tegoroczne Wojewódzkie Święto Plonów – 12 września w Odporyszowie

11 września, 2020

dozynki odporyszow mini 2020

XXII Dożynki Województwa Małopolskiego odbędą się w sobotę 12 września 2020 roku w Odporyszowie w gminie Żabno, w powiecie tarnowskim. Na uroczystość zapraszają Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski wspólnie z Burmistrz Żabna Martą Herduś.

Święto Plonów to okazja do promocji zarówno materialnych jak i kulturalnych osiągnięć rolnikow. Efekty ich pracy stanowią ważny element gospodarczego wizerunku województwa malopolskiego. Będą to obchody dużo skromniejsze niż w poprzednich latach. Tegoroczne Dożynki Wojewódzkie rozpoczną się od mszy świętej w intencji rolników, której przewodniczył będzie biskup Stanisław Salaterski. Po jej zakończeniu odbędzie się tradycyjny obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego "Bobrowianie".

Swoją obecność na uroczystości zapowiedzieli parlamentarzyści, przedstawiciele zarządu wojewodztwa małopolskiego, natomiast władze powiatu tarnowskiego będzie reprezentował wicestarosta Jacek Hudyma.

Msza Święta z Odporyszowa transmitowana będzie w TVP3 Kraków.