Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

Smoleńsk 2010. Pamiętamy!

16 kwietnia, 2020

logo starostwo powiatowe mini

Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma złożył wiązankę kwiatów przed tablicą upamiętniającą Ś.P. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Jego Żonę Marię oraz osoby z regionu tarnowskiego, które zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.

 

Tablica z fragmentem rozbitego samolotu Tu-154 została wmurowana i znajduje się przy Bazylice Mniejszej – Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Była to inicjatywa mieszkańców Ziemi Tarnowskiej. Kwiaty przed tablicą w 10. rocznicę katastrofy wraz z Wicestarostą Jackiem Hudymą złożyli również Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka oraz Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. Obecny był Kustosz Sanktuarium oraz Proboszcz Parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie O. Bogusław Augustowski.

zdjecie rocznica tuchow

W tym roku oficjalne uroczystości upamiętniające okrągłą rocznicę tragedii smoleńskiej nie mogły się odbyć w regionie tarnowskim ze względu na panującą epidemię koronawirusa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).