Środa, 23 czerwca 2021r. | Imieniny: Wandy, Zenona
Pokaż menu

Seniorze, sprawdź rachmistrza

05 maja, 2021

Logo GUS kolorW ramach ogólnopolskich kampanii społeczno-edukacyjnych Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!, Stop Manipulacji – Nie daj się oszukać i akcji Stop Korona-Oszustwom, Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora rozpoczyna nową akcję edukacyjną pt. „Seniorze, sprawdź Rachmistrza!”.

 

Celem akcji jest zwiększenie świadomości i edukacja w zakresie weryfikacji autentyczności rachmistrzów spisowych w trakcie trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, organizowanego przez Główny Urząd Statystyczny.

Najbezpieczniejszą i najbardziej rekomendowaną metodą jest samospis internetowy przez formularz wyłącznie na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego - link tutaj. Osoby, które mają problem z dokonaniem samospisu internetowego, powinny zasięgnąć pomocy u członków rodziny (np. dzieci czy wnuków) lub sąsiadów.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu: 222799999. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. Jest to opcja bezpieczna, zwłaszcza z punktu widzenia osób starszych, gdyż wtedy sami inicjują kontakt i nie muszą obawiać się, czy zgłaszająca się do nich osoba jest prawdziwym rachmistrzem spisowym. Przed podaniem danych, każdego rachmistrza należy zweryfikować samodzielnie poprzez zakładkę „Sprawdź rachmistrza” na stronie spisu lub dzwoniąc na infolinię spisową pod numerem 222799999. 
Dołącz do akcji Głosu Seniora i nie daj się oszukać!

sprawdz rachmistrza grafika 820x820

Seniorze, sprawdź Rachmistrza! – obejrzyj najnowszy film w Głos Seniora TV na youbube.

Na stronie Głównego Urzędu Statystycznego również można zapoznać się z informacją - Pomóż seniorowi spisać się bezpiecznie.

dla seniora 2

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).