Sobota, 17 kwietnia 2021r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta

Rządowe pieniądze na powstanie Zakładu Aktywności Zawodowej w Dwudniakach

01 kwietnia, 2021

logo powiatu

Powiat tarnowski otrzymał 500 tys. zł z trzeciej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Za te pieniądze wykonana zostanie dokumentacja projektowa do wybudowania Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach-Dwudniakach.

Przedsięwzięcie zakłada kompleksowe wsparcie osób niepełnosprawnych od rozpoczęcia edukacji, poprzez rehabilitację aż do podjęcia zatrudnienia. W nowoczesnym, innowacyjnym budynku przylegającym do SOSW zatrudnienie znajdzie 18 osób, w tym 15 osób z niepełnosprawnościami, którzy pracowaliby w dwóch pracowniach: papierniczej i gospodarczo-ogrodniczej.

Zarząd Powiatu Tarnowskiego bardzo dziękuje Poseł na Sejm RP Annie Pieczarce za pomoc w uzyskaniu rządowego wsparcia.