Sobota, 24 października 2020r. | Imieniny: Rafala, Marcina, Antoniego
Pokaż menu

Przekazanie dwóch karetek do walki z koronawirusem

18 września, 2020

Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie użyczyła Małopolskiej Kolumnie Transportu Sanitarnego dwa ośmioletnie ambulanse. Będą służyć głównie do transportu pacjentów do pobrania wymazów – testów na obecność koronawirusa w organizmie.

 

Karetki zostały przekazane z rezerwy posiadanej przez tarnowskie Pogotowie. Starosta Roman Łucarz powiedział, że w okresie walki z COVID-19 ważna jest współpraca różnych służb i instytucji oraz wzajemna pomoc.
- Mamy wystarczającą liczbę karetek, więc w ramach współpracy możemy dwie z nich użyczyć Małopolskiej Kolumnie Transportu Sanitarnego, która zajmuje się m.in. transportem osób do pobrania wymazów oraz zakażonych koronawirusem – stwierdził starosta.

karetki starosta

Prezes Małopolskiej Kolumny Transportu Sanitarnego Sebastian Mucha wyraził zadowolenie ze zwiększenia taboru samochodowego do walki z covidem-19 i rozpoczętej współpracy z tarnowskim Pogotowiem.

karetki przekaz 9 glowna

W przekazaniu w użyczenie dwóch ambulansów MKTS – oprócz władz powiatu tarnowskiego – uczestniczyła również poseł Anna Pieczarka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).