Środa, 23 czerwca 2021r. | Imieniny: Wandy, Zenona

Powiat Tarnowski wspiera kolejne inwestycje drogowe

30 kwietnia, 2021

Porozumienie w sprawie dofinansowania budowy nowych ścieżek rowerowych w gminie Ryglice podpisali Starosta Powiatu Tarnowskiego Roman Łucarz, Wicestarosta Jacek Hudyma oraz szef ryglickiego samorządu Paweł Augustyn. Powiat tarnowski przekaże ponad 140 tys. złotych na poprawę bezpieczeństwa w gminie Ryglice.

umowa powiat 2

Z nowych ścieżek rowerowych będą mogli skorzystać mieszkańcy; Lubczy, Kowalowej i Zalasowej. Na początku maja zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie tych zadań, natomiast inwestycja ma ruszyć na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku.

- Na terenie powiatu inwestujemy nie tylko w drogi, ale także w chodniki. Dla nas ważne jest zarówno bezpieczeństwo kierowców, jak i pieszych. Te zadania były bardzo długo oczekiwane przez okolicznych mieszkańców – wyjaśnia Roman Łucarz, starosta tarnowski.

umowa powiat 1

Burmistrz Ryglic podziękował staroście i wicestaroście tarnowskiemu oraz całemu zarządowi za przyznanie środków finansowych na budowę ścieżek rowerowych w gminie Ryglice. To kolejna inwestycja którą będziemy realizować.

- Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, a zwłaszcza pieszych, gdyż ruch samochodów jest coraz większy – dodaje Pawel Augustyn, burmistrz Ryglic.