Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Pomóż zakupić respirator dla mieszkańców regionu tarnowskiego

15 kwietnia, 2020

logo starostwo powiatowe miniKażdy z nas może pomóc w zakupie respiratora, który przyczyni się do ratowania zdrowia i życia mieszkańców subregionu tarnowskiego. Sprzęt trafi do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie działa jedyny w rejonie (Tarnów i powiaty: brzeski, dąbrowski, tarnowski) oddział obserwacyjno-zakaźny dla dorosłych. Na stronie internetowej: https://zrzutka.pl/u4mea9 ruszyła zbiórka społeczna na zakup sprzętu tak bardzo potrzebnego dla osób zmagających się z koronawirusem.

Inicjatorem zbiórki jest Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA we współpracy z Tarnowską Organizacją Turystyczną i w porozumieniu z dąbrowskim szpitalem. Stowarzyszenie od kilkunastu lat działa jako organizacja pożytku publicznego i ma na koncie wiele ambitnych przedsięwzięć. Tym razem chce wesprzeć medyków w walce z koronawirusem, jak i przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Każdy z nas może potrzebować pomocy w czasach pandemii.

respirator pomoc

- Szpital zorientował się już w możliwościach zakupowych i wskazał, że ze względu na parametry oraz czas dostawy właściwym wyborem będzie respirator wysokiej klasy Puritan Bennett 980, którego koszt wynosi 79 974,00 zł brutto. Nasz subregion liczy około 400 tysięcy mieszkańców, jeżeli raptem 2 procent z nas wesprze akcję kwotą 10 złotych, to uda nam się zrealizować cel i zakup sprzętu, który przyczyni się do uratowania niejednego życia. To ważna inwestycja na lata w zdrowie i bezpieczeństwo nasze oraz bliskich – mówi Jan Czaja z zarządu Stowarzyszenia GRUPA ODROLNIKA.
Zbiórka otrzymała poparcie ze strony dyrekcji szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. – W pełni popieram inicjatywę zakupu respiratora dla oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Doceniam chęć niesienia pomocy i bardzo dziękuję za wsparcie – dodaje dyrektor szpitala Łukasz Węgrzyn.
Jeżeli pozyskane środki przekroczą kwotę potrzebną do dokonania zakupu respiratora, to dodatkowe pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu do walki z COVID-19 i odzieży ochronnej dla pielęgniarek z przeznaczeniem dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Wojewódzkiego im. Św Łukasza w Tarnowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).