Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Otwarcie w szkole ciężkowickiej najnowocześniejszej pracowni informatycznej w regionie

05 czerwca, 2020

ciezkowice miniW Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Cieżkowicach, powszechnie znanej placówce z Pogórza Ciężkowickiego - „u mistrza Paderewskiego” , dnia 5 czerwca 2020 r., o godzinie 10.00 została otwarta pracownia informatyczna, spełniająca wszelkie standardy XXI wieku. 

Modernizacja, a w zasadzie budowa nowej pracowni od podstaw, była możliwa dzięki wzorcowej współpracy z organem prowadzącym placówkę i zabezpieczeniu na ten cel kwoty 80 000 zł. Sala nr 31 w szkole „u mistrza Paderewskiego” przeszła gruntowną metamorfozę niczym kopciuszek, który przeobraził się w piękną królewnę. Sala została poddana gruntownej przemianie.

obraz ciezkowice 11

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach - Józef Parys, podziękował w szczególności panom: Staroście Tarnowskiemu Romanowi Łucarzowi, oraz Etatowemu Członkowi Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomaszowi Stelmachowi - w którego pieczy jest opieka nad oświatą, za wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu tej inwestycji w ciężkowickiej szkole. Podziękowania skierowane zostały również skierowane do osób pracujących i wspierających szkołę „u mistrza Paderewskiego", które wniosły znaczący wkład w obecny wygląd sali informatycznej.

obraz ciezkowice 22

Otwarcie pracowni informatycznej jest już trzecim działaniem, w ostatnim czasie umacniającym pozycję informatyczną szkoły „u mistrza Paderewskiego” w Ciężkowicach.
Dotychczas udało się otrzymać 16 laptopów oraz mobilną szafę na laptopy (mobilna pracownia informatyczna), będących nagrodą dla szkoły w ramach Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWYZWANIA, zorganizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które szkoły zdobyły, zgłaszając się do konkursu – wartość nagrody to ok. 60 000 zł.
Ponadto doprowadzono światłowód, który da młodzieży i pedagogom dostęp do Internetu o parametrach umożliwiających wykorzystywanie go do procesów dydaktycznych. Projekt OSE powstał dzięki staraniom Ministerstwa Cyfryzacji, a jego Operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy.

Szkoła „u mistrza Paderewskiego” zaprasza do Technikum Informatycznego na poziomie XXI wieku!

Tutaj można zobaczyć, jak stopniowo zmieniała sie sala informatyczna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).