Czwartek, 30 czerwca 2022r. | Imieniny: Emilii, Lucyny
Pokaż menu

Nauka w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości

23 maja, 2022

Uczestnicy zajęć testują google - miniaturaW ramach projektu „Mój rozwój – moja przyszłość II” Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie otrzymał zestaw ośmiu gogli VR i AR, dzięki którym na zajęciach lekcyjnych uczniowie będą mogli przenieść się w różne niedostępne lub oddalone miejsca - pływać w głębiach oceanu z ławicami ryb, przebywać w przestrzeni kosmicznej, obserwować bijące serce, oglądać figury geometryczne w trójwymiarowej przestrzeni i doświadczać wielu innych atrakcji.

W dniach 10 i 12 maja 2022 roku odbyły się szkolenia dla nauczycieli, którzy będą wykorzystywać gogle na lekcjach z matematyki, geografii, biologii, fizyki, języka polskiego, języków obcych, historii i przedmiotów zawodowych. 16 pedagogów poznało zasady wykorzystania gogli VR i AR na zajęciach szkolnych.

Na zajęciach - slajdy i pokaz

Szkolenia przeprowadziła pani Marzena Żurek, która w ciekawy sposób przekazała wiedzę i udzieliła wielu pożytecznych rad, które przyczynią się do uatrakcyjnienia zajęć w wykorzystaniem gogli VR i AR.

Podczas testowania googli

Informacja: Grażyna Żabińska ZSP Zakliczyn

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).