Sobota, 31 października 2020r. | Imieniny: Urbana, Saturnina, Krzysztofa
Pokaż menu

Mieszkańcu gminy, dołącz do kampanii „Pod biało – czerwoną”

15 października, 2020

flaga godłoKancelaria Prezesa Rady Ministrow oraz Ministerstwo Cyfryzacji, pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Mrawieckiego, realizują ważny projekt "Pod biało-czerwoną", który zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

 

Przedsięwzięcie to ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. 

Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online w danej gminie. Głosy poparcia na swoją gminę można oddawać tutaj. Więcej informacji o projekcie na serwisie oficjalnym Rzeczypospolitej Polskiej - tutaj, gdzie dostępny jest również regulamin kampanii.

Dodatkowo opracowywana jest interaktywna mapa, za pomocą której mieszkańcy będą mogli na bieżąco sprawdzać liczbę głosów poparcia oddanych na daną gminę. Do tego czasu informujemy o możliwości sprawdzenia liczby głosów poparcia w danej gminie poprzez wysłanie wiadomości mailowej - zapytania z nazwą gminy na skrzynkę mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W trzech gminach, które na dzień 11.11.2020 roku do godziny 23:59 osiągną najwiekszą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidywany jest osobisty udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt. W najbliższych dniach na stronie internetowej gov.pl  dostępny będzie ranking, w którym będzie można sprawdzić pozycję gminy w tej klasyfikacji.

Głosy poparcia mogą oddawać wszyscy mieszkańcy gminy - w tym osoby niepełnoletnie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu tarnowskiego do udziału w tej ważnej inicjatywie!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).