Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

Kolejne karetki trafią do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie

02 czerwca, 2020

logo starostwo powiatowe miniSamorząd Województwa Małopolskiego zdecydował o przekazaniu kolejnych karetek dla Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. W początkowym protokole rozdysponowano 2 kareteki, natomiast dzięki staraniom władz powiatu tarnowskiego w ramach zapobiegania i zwalczania koronawirusa SARS-CoV-2 zgodnie z ostatnim podziałem karetek, na Komitecie Sterującym ds. Koordynacji Nakładów na sektor Ochrony Zdrowia w dniu 27.05.2020r. ustalono, że Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie otrzyma 4 nowe karetki.

Wszystkie karetki będą w pełni wyposażone w sprzęt medyczny całkowicie bezpieczny w niesieniu pomocy zarażonym koronawirusem jak: mikrorespiratory, „LUKASY” (najnowszej generacji urządzenie do kompresji klatki piersiowej), system informatyczny, a także w urządzenia do dezynfekcji. Wartość jednego samochodu to ponad 600 tys. zł.

Przypomnijmy, że zamówienie pięćdziesięciu karetek pogotowia ratunkowego zostało umożliwione i realizowane dzięki szybkim decyzjom Komitetu Sterującego ds. Koordynacji Nakładów na Sektor Ochrony Zdrowia pod przewodnictwem marszałka Witolda Kozłowskiego oraz Wojewody Piotra Ćwika. Komitet przygotował i zaplanował projekt „Zakup usług i wszelkich wyrobów medycznych niezbędnych do zapobiegania, diagnostyki i zwalczania COVID-19 na terenie województwa małopolskiego” oraz opracował system podziału ambulansów.

Samorząd Powiatu Tarnowskiego wyraża ogromną wdzięczność, za przekazanie karetek o łącznej wartości prawie 2,6 miliona złotych, Marszałkowi Województwa Małopolskiego oraz całemu Zarządowi, a także Komitetowi Sterującemu. Pierwszy raz w historii zdarzyło się, że Samorząd Województwa Małopolskiego przekazał karetki dla Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).