Środa, 19 stycznia 2022r. | Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

Kierownictwo Państwowej Straży Pożarnej z wizytą w starostwie

07 grudnia, 2021

Wizyta kierownictwa państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie w starostwie . na zdjęciu komendant Piotr Szpunar oraz Jego zastępca Michał KotusPiotr Szpunar, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie oraz Michal Kotus, zastępca komendanta złożyli wizytę w Starostwie Powiatowyum w Tarnowie. W spotkaniu uczestniczyli starosta tarnowski Roman Łucarz oraz wicestarosta Jacek Hudyma.

W trakcie wizyty omówiono między innymi zagadnienia związane z organizacją i funkcjonowaniem Państwowej Straży Pożarnej i Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, zostały przekazane również informacje związane m.in. ze specjalistycznym sprzętem pożarniczym, procedurami, organizacją pracy i służby oraz systemem szkolenia strażaków. Podczas spotkania przedstawiono także staroście informację o skali zaangażowania jednostek ochrony przeciwpożarowej w działania związane ze zwalczaniem pandemii COVID-19.

Rozmowy były również okazją do zaproszenia władz powiatu na oddanie do użytku nowego samochodu ratowniczo - gasniczego, którego zakup współfinansuje samorząd powiatu tarnowskiego.

na zdjęciu starosta Roman Łucarz, wicestarosta Jacek Hudyma podczas spotkania z kierownictwem państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie

Starosta Roman Łucarz podkreślił, że powiat tarnowski mając na względzie zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa publicznego lokalnej społeczności, od lat włącza się we wszelkiego rodzaju działania, podejmowane przez poszczególne służby na rzecz podniesienia poziomu bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców naszego regionu.

Wizyta gości odbyła się w przyjaznej atmosferze, pełnej zrozumienia i gotowości do dalszej współpracy.