Wtorek, 28 września 2021r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia, a dla niektórych powiatów, nawet trzeciego

05 sierpnia, 2021

Na zdjęciu nowoczesny radar przeciwpowodziowy w FalkowejNajtrudniej ma być w powiatach: tarnowskim, brzeskim, dąbrowskim, nowosądeckim i gorlickim. Tam dziś od godziny 15-tej do jutra do 10-tej. Obowiązuje ostrzeżenie 3-go stopnia. Wysokość opadu miejscami od 80 mm do 100 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h, które wystąpią głównie w ciągu dnia. Lokalnie grad.

W powiecie tarnowskim działa już innowacyjny, najnowocześniejszy w Polsce system ostrzegania przeciwpowodziowego. Każdy zainteresowany mieszkaniec może po zasubskrybowaniu otrzymywać komunikaty z ostrzeżeniami smsem lub e-mailem. Skanujący chmury, supernowoczesny radar pogodowy w Falkowej swoim zasięgiem obejmuje obszar w promieniu około 70 kilometrów.Wykorzystuje on najnowsze dostępne na rynku światowym technologie i rozwiązania techniczne, aby ostrzegać mieszkańców i pomagać im w ratowaniu cennego mienia, a także dostarczać informacje służbom ratowniczym.

Aby otrzymywać komunikaty o ostrzeżeniach sms i/lub email, należy włączyć subskrypcję na stronie internetowej, lub zastosować się do instrukcji poniżej.

Instrukcja włączenia subskrypcji z mapa regionu