Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Informacja w sprawie zasad kierowania osób na kwarantannę zbiorową

26 marca, 2020

logo starostwo powiatowe mini

W związku z licznymi zapytaniami w sprawie kierowania osób na kwarantannę zbiorową Starostwo Powiatowe w Tarnowie informuje:

 

 

1. Na terenie Powiatu Tarnowskiego funkcjonuje obiekt kwarantanny zbiorowej; jest to internat Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, ul. Jagiellońska 17.

2. Obowiązują następujące zasady kierowania osób na kwarantannę zbiorową:

I. Dla osób przekraczających granicę RP – zgodnie z zapisami procedury przekazanej z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie do wiadomości i stosowania do Straży Granicznej i Powiatowych Centrów Zarządzania Kryzysowego:

1. Straż Graniczna informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego o przekroczeniu granicy przez osobę mającą zamieszkanie na terenie województwa małopolskiego.

2. Straż Graniczna przekazuje osobie powracającej z zagranicy informację o wyznaczonym przez przez danego Starostę miejscu do kwarantanny zbiorowej.

3. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje właściwe Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego o przekroczeniu granicy RP przez osobę mającą zamieszkanie na terenie danego powiatu i konieczności uruchomienia dla tej osoby miejsca do kwarantanny zbiorowej oraz podstawowe informacje: imię i nazwisko osoby kierującej się do obiektu kwarantanny zbiorowej, z którego kraju wraca, numer telefonu.

II. W przypadkach innych niż w/w, o skierowaniu osoby do kwarantanny zbiorowej decyduje tylko i wyłącznie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).