Wtorek, 28 września 2021r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka
Pokaż menu

Dyplom i nagroda dla młodej zawodniczki we wspinaczce

03 sierpnia, 2021

Wspólne zdjęcie podczas wręczania nagrody dla Darii Nawój

Starosta tarnowski Roman Łucarz  docenił i nagrodził młodą zawodniczkę z powiatu tarnowskiego Darię Nawój, która święciła triumfy na zawodach i turniejach, w tym m in. podczas mistrzostw Polski.

 

Daria Nawój pomimo młodego wieku ma już spore doświadczenie w rywalizacji międzynarodowej, a także coraz śmielej radzi sobie w startach seniorskich na arenie krajowej. Daria jest zawodniczką wszechstronną, startującą we wszystkich konkurencjach wspinaczki sportowej, w tym tej najważniejszej – trójboju olimpijskim. Wśród największych sukcesów zawodniczki należy wymienić trzynaste miejsce w Mistrzostwach Świata juniorów młodszych w trójboju olimpijskim (Arco, Włochy, 2019), czy piąte miejsce w Mistrzostwach Polski seniorek.

Jej ostatnim wielkim sukcesem jest wywalczenie trzeciego miejsca w Mistrzostwach Polski seniorek w boulderingu, Lublin,2021 r.
Daria na co dzień trenuje w tarnowskim klubie Sportiva pod okiem mistrzyni wspinaczki Edyty Ropek i doświadczonego trenera Arkadiusza Kamińskiego.

Starosta tarnowski Roman Łucarz wręcza nagrodę Darii Nawój

Jesteś mieszkanką naszego powiatu, z której jesteśmy dumni – mówił podczas wręczania nagrody, starosta.

- Mam nadzieję, że przykład Twoich sukcesów posłuży młodszym koleżankom i kolegom i zmotywuje ich do podobnych osiągnięć - powiat tarnowski słynie z bardzo uzdolnionych młodych sportowców, dlatego wspieramy takie perełki, które znajdują się na naszym terenie, dodał starosta Łucarz.

Starosta w dowód uznania i podziękowania za promowanie powiatu i ziemi tarnowskiej przekazał Darii Nawój dyplom gratulacyjny oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys złotych.

Na zdięciu starosta roman Lucarz, Radny Powiatu Tarnowskiego Dawid Kurzawski i Daria Nawój

Podczas spotkania z zawodniczką w starostwie obecni byli także Radny Powiatu Tarnowskiego reprezentujący gminę Żabno Dawid Kurzawski oraz Mama Dari, Pani Barbara.

Na wspólnym zdjęciu obok starosty i radnego Daria oraz jej mama Barbara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).