Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Droga w gminie Zakliczyn po remoncie

23 listopada, 2022

Konferencja prasowa z udziałem starosty tarnowskiego na wyremontowanym odcinku drogiZakończyła się kolejna duża inwestycja drogowa w powiecie tarnowskim – modernizacja blisko pięciokilometrowego odcinka jezdni Zdonia – Czchów – Iwkowa w miejscowościach Zakliczyn, Wola Stróska, Stróże i Filipowice. Przedsięwzięcie zostało głównie sfinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

 

W ramach inwestycji wykonany został gruntowny remont drogi na odcinku prawie 5 km. Poprawiono stan nawierzchni drogowej poprzez położenie nowej nakładki asfaltowej, chodników i urządzeń odwadniających pas drogowy. Wyremontowano przepusty i studzienki kanalizacyjne pod drogą oraz przeprowadzono inne prace poprawiające bezpieczeństwo, m.in. pojawiły się podświetlane przejścia dla pieszych z zestawami solarnymi.

Na zdjęciu fragment wyremontowanego odcinka drogi powiatowej

Całość prac kosztowała prawie 4 mln zł, a 95 procent tej kwoty stanowiło dofinansowanie z „Polskiego Ładu”.

- Nigdy nie było tak dużego wsparcia rządowego dla samorządów. Gdy tylko więc pojawiła się możliwość zdobycia pieniędzy z Polskiego Ładu” na gruntowną modernizację tej drogi to nie traciliśmy nawet minuty i natychmiast złożyliśmy wniosek. Tym bardziej, że wymagała od lat gruntownej naprawy. Bieżące łatanie ubytków nic już nie dawało – powiedział starosta tarnowski Roman Łucarz.

Uczestnicy konferencji podczas symbolicznego otwarcia wyremontowanej drogi w gminie Zakliczyn

W symbolicznym otwarciu drogi po remoncie uczestniczyli również wicestarosta Jacek Hudyma, etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tarnowskiego Irena Kusion, członek zarządu powiatu Mariusz Tyrka, burmistrz miasta i gminy Zakliczyn Dawid Chrobak oraz radni Rady Miejskiej w Zakliczynie.

Warto dodać, że przy tej jezdni gmina Zakliczyn buduje dodatkowo chodnik ze ścieżką rowerową o szerokości 2,5 m i długości około 2 km. Koszt to 2 mln zł (1,5 mln zł „Polski Ład”, 400 tys. zł budżet gminy i 100 tys. zł budżet powiatu tarnowskiego.

Fot. Paweł Topolski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).