Sobota, 5 grudnia 2020r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty

Dotacja Wojewody Małopolskiego na kolejne bezpieczne przejścia dla pieszych

13 listopada, 2020

powiat tarnowski logoPowiat tarnowski otrzymał dotację od Wojewody Małopolskiego na poprawę infrastruktury przejść dla pieszych. W chwili obecnej trwają roboty, a planowany termin ich zakończenia to koniec grudnia.

Wojewoda Małopolski powierzył realizację rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań - Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” Powiatowi Tarnowskiemu.
Pozostałe trzy jednostki samorządu terytorialnego, z którymi Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita podpisał porozumienia i które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Razem bezpieczniej”, to gmina Brzesko oraz powiaty: limanowski i suski.
W ramach udzielonej dotacji celowej w kwocie 100 000 zł, Powiat Tarnowski wykona poprawę infrastruktury przejść dla pieszych w ciągu dróg powiatowych: 1350K w m. Zbylitowska Góra, 1391K w m. Ciężkowice, 1381K w m. Tuchów oraz 1408K w m. Stróże.

Poprawa infrastruktury przejść polegać będzie na ich doświetleniu, podniesieniu standardu oznakowania pionowego i poziomego. W Ciężkowicach i Tuchowie zostaną wykonane przejścia dla pieszych w formie progu zwalniającego.
Ponadto na zadanie Powiat Tarnowski przekaże kwotę 10 000 zł, a Gminy Tarnów, Zakliczyn, Ciężkowice i Tuchów po 10 000 zł - razem 50 000 zł. Całość będzie kosztować 150 000 zł.

Więcej o programie - tutaj.