Sobota, 31 października 2020r. | Imieniny: Urbana, Saturnina, Krzysztofa

15 października 2020
ALO XV, Najnowsze informacje, Sport
No Comment

X kolejka XV edycji Amatorskiej Ligi Orlikowej już za nami a podczas niej mieliśmy okazję zobaczyć tylko 35 bramek.
Na orliku w Skrzyszowie odbył się komplet walkowerów. Z każdym kolejnym spotkaniem jedna z drużyn nie miała kompletnego składu do jego odbycia. I tak ISKillers FC oddało mecz Lucky Losers GrabówkaDrużyna „A” oddała Nuevo Palace a druhowie z OSP Łękawicy oddali spotkanie drużynie DODGER Team Tarnów. W ALO walkower wynosi 5:0.
W Pogórskiej Woli na orliku na dzień dobry spotkanie rozpoczęli zawodnicy Huraganu Piotrkowice i druhowie z OSP Zalasowa. Było to niezwykle twarde a zarazem wyrównane spotkanie, które ostatecznie zakończyło się wygraną druhów 4:3 (1:1). W drugim spotkaniu wynik zakończył się remisem 7:7, co prawda po pierwszej połowie Szybcy i Wściekli prowadzili 4:3 a w drugiej doprowadzili do prowadzenia 7:4 jednak beniaminek FC Galacticos sukcesywnie odrabiał straty, by na koniec zremisować. W ostatnim meczu spotkali się sąsiadujący ze sobą w tabeli All Stars FC Dzwonowa. Mecz ten był małym finałem o 3 miejsce, o ile dla Dzwonków była to ostateczna możliwość na możliwość wejścia na podium o tyle All Starsi w razie przegranej mieli okazje odrobić straty w ostatniej kolejce. Mecz finalnie zakończył się zwycięstwem All Stars 12:2 a w grze wyróżnili się Marcin Hebda (6 bramek i 3 asysty) i Dariusz Kulas (4 bramki i 2 asysty).
Po dziesięciu rozegranych kolejkach wiadome jest, że na podium będą All Stars, Lucky Losers Grabówka Nuevo Palace. All Stars mają pewną 3 lokatę, jedn0ka przy porażce Nuevo i minimum remisie Lucky mogą zostać srebrnymi medalistami. Lucky Losers mają pewne srebro jednak przy przegranej Nuevo i swoim remisie lub wygranej zostaną mistrzami. Za to Nuevo Palace przy założeniu, że pozostali rywale wygrają swoje spotkania przy wygranej zostają mistrzami, przy remisie vice a przy przegranej będą brązowymi medalistami. O wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka a jej wyniki poznamy po ostatnim spotkaniu w wykonaniu Nuevo Palace i Szybkich i Wściekłych. Aktualnie tabela przedstawia się następująco:
1. Nuevo Palace 27 pkt – niezmiennie od 2 kolejek (bezpośrednia wygrana z Lucky Losers 5:4).
2. Lucky Losers Grabówka 27 pkt – niezmiennie od 2 kolejek.
3. All Stars 24 pkt – niezmiennie od 4 kolejek.
W klasyfikacji strzelców prowadzenie z 42 trafieniami utrzymuje Kamil Zima (FC Dzwonowa). Na 2 miejscu strzelając w ostatnie kolejce 4 bramki umocnił się Dariusz Kulas (All Stars) – 36 bramek. Na miejsce 3 po strzeleniu 6 bramek awansował Marcin Hebda (All Stars) mając 29 trafień.
W klasyfikacji asystentów na prowadzeniu z 20 asystami ex aequo Artur Szafran (FC Dzwonowa) i Jakub Twardy (Nuevo Palace).

Szczegóły ligi dostępne poniżej:

Szersze relacje foto, krótkie relacje video oraz wyniki bezpośrednio po spotkaniach dostępne na naszym fanpagu i instagramie.

Rozbudowane komentarze, statystyki, wywiady z zawodnikami oraz historia wszystkich edycji ALO na stronie ligi.

Wszystkim drużynom życzymy kolejnych strzelonych bramek i wygranych meczy.
XI a zarazem ostatnia kolejka XV edycji Amatorskiej Ligi Orlikowej zostanie rozegrana w najbliższy piątek 16 października. Zapowiedzi spotkań na aloskrzyszow.futbolowo.pl

Podczas rozgrywania kolejnych kolejek zwracamy się z prośbą do kibiców jak i drużyn oczekujących na swoje spotkanie o pamiętaniu i o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz stosowaniu się do wszelkich przepisów sanitarnych w tym do zachowania zalecanego dystansu społecznego.

Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.