Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Zakończenie akcji „Zrzuć koronę – USZYJ MASKĘ”

28 kwietnia, 2020

Zakończenie akcji „Zrzuć koronę – USZYJ MASKĘ”

Zakończenie akcji „Zrzuć koronę – USZYJ MASKĘ”

by
28 kwietnia 2020
COVID-19, Najnowsze informacje
No Comment

Zakończyła się akcja „Zrzuć koronę – USZYJ MASKĘ”. Wszyscy, którzy wzięli w niej udział, poświęcili swój czas dla dobra nas wszystkich – zdali egzamin celująco. Uczestnikami akcji byli: Klub Kobiet Kreatywnych Gracja, Koło Gospodyń Wiejskich z Szynwałdu, Koło Gospodyń Wiejskich „Czerwone Korale” z Łękawicy, Koło Gospodyń Wiejskich z Ładnej, a także Przedszkole Publiczne z Łękawicy, Przedszkole Publiczne ze Skrzyszowa, Szkoła Podstawowa im. Heleny Marusarzówny w Pogórskiej Woli, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek oraz mieszkańcy gminy Skrzyszów niezrzeszeni, wśród których znaleźli się m.in.:
– ze Skrzyszowa: Janina Łabno, Zofia Łabno, Urszula Franczykowska, Renata Czarnecka, Dorota Starzyk, Anna Aksamit, Paweł Krywański (przekazał maszynę do szycia);
– z Szynwałdu: Natalia Onak z siostrą Jolantą Kara, Magda Chrupek, Krystyna i Józef Pruchnik, Maria Smoleń, Małgorzata Jop;
– z Pogórskiej Woli: Barbara Kozioł, Aneta Skrzelowska, Ewelina Szwaja, Danuta Zima;
– z Ładnej: Halina Kula, Anna Soprych;
– z Łękawicy: Diana Wzorek-Kokoszka.

Niniejsze przedsięwzięcie po raz kolejny udowodniło, że w trudnych chwilach potrafimy się zjednoczyć i pomóc tym, którzy potrzebują wsparcia. Na każdym etapie produkcji maseczek, od zakupu materiałów, krojenia, szycia i dystrybucji, wszystkie zaangażowane instytucje i osoby wykazały się ogromnym zaangażowaniem.
Ogółem uszyto 4163 maseczek i 20 kombinezonów. Do 28 kwietnia br. powstałe materiały przekazano w następujące miejsca:
– sklepy z gminy Skrzyszów: 130 szt.;
– jednostki OSP: 166 szt. oraz 10 kombinezonów;
– stacje benzynowe: 23 szt.;
– poczta: 15 szt.;
– Urząd Gminy w Skrzyszowie, GOPS, szkoły: 95 szt.;
– parafie: 100 szt.;
– policja: 19 szt.;
– Gminne Zakłady Opieki Zdrowotnej: 2000 szt. oraz 10 kombinezonów;
– Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie: 500 szt.;
– Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie: 270 szt.;
– Szpital św. Łukasza: 200 szt.;
– seniorzy: 645 szt.

Zarówno dla stowarzyszeń, jak i indywidualnych osób zostaną przekazane specjalne podziękowania.
Warto wspomnieć, że Koło Gospodyń Wiejskich „Czerwone Korale” akcję szycia maseczek prowadziło również odrębnie w Łękawicy. Uszyto ponad 6000 maseczek, której dużą część przekazana została do Szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie.

Pandemia trwa i wszystko wskazuje na to, że z maseczkami nie rozstaniemy się jeszcze długo. W pierwszej kolejności zostali zabezpieczeni ci, którzy są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo. Teraz siły łączą Gminne Centrum kultury i Bibliotek, Urząd Gminy oraz jednostki gminne OSP w celu przekazania maseczek dla wszystkich mieszkańców gminy – akcja odbędzie się 9 maja (sobota) od godz. 9.00 do 12.00 w remizach OSP. Szczegóły na plakacie.

Maseczki6

Rozpoczęły się już prace, związane z szyciem maseczek dla wszystkich mieszkańców gminy Skrzyszów

DSC09492

DSC09495

DSC09497
Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).