Niedziela, 6 grudnia 2020r. | Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana

XI kolejka i zakończenie rozgrywek w ramach XV edycji Amatorskiej Ligi Orlikowej

23 października, 2020

by
23 października 2020
ALO XV, Najnowsze informacje, Sport
No Comment

XI kolejka XV edycji Amatorskiej Ligi Orlikowej już za nami. Co prawda w ten dzień momentami intensywnie padało jednak na wieczór opady ustały i ostatnia kolejka mogła odbyć się bez utrudnień. Podczas ostatnich starć mieliśmy okazję zobaczyć 59 bramek.
Na początek rozpoczniemy od spotkań w Pogórskiej Woli. Na dzień dobry spotkały się ze sobą drużyny DODGER Team Tarnów FC Galacticos. Początek „Galaktyczni” rozpoczęli od prowadzenia 1:0, jednak z mijającym czasem na boisku wszystko się zmieniło i to „DODGERSI” zwyciężyli 5:1. Kolejne dwa spotkania, z powodu braku kompletnego składu kolejno All Stars oddało walkowerem Huraganowi Piotrkowice, a Drużyna „A” zespołowi ISKillers FC.
W Skrzyszowie zdecydowanie więcej emocji. Na dzień dobry spotkanie mistrzów XIV edycji a mianowicie Lucky Losers Grabówka z brązowymi medalistami XIV edycji FC Dzwonowa. Zwycięstwo 9:6 odnieśli Lucky przedłużając możliwość zdobycia mistrzostwa do ostatniego gwizdka w tym dniu. W drugim spotkaniu na boisku w ramach derbów OSP wybiegli druhowie z OSP Łękawica OSP Zalasowa. Był to ich drugi pojedynek. Przypomnijmy, że w XIV edycji drużyny zremisowały ze sobą. Jednak nie tym razem. Większą skutecznością okazali się Zalasowianie wygrywając 14:7 z czego 6 bramek strzelił dla OSP Zalasowej strzelił Mikołaj Mazur. Ostatnim spotkaniem tego dnia było spotkanie pretendentów do tytułu mistrza XV edycji a zarazem brązowych medalistów XIV edycji Nuevo Palace oraz brązowych medalistów XII edycji Szybkich i Wściekłych.  Mecz zakończył się zwycięstwem Nuevo 13:4.
Po 11 tygodniach zmagań na orlikach wszystko wiadome.
Nowym Mistrzem Amatorskiej Ligi Orlikowej zostaje NUEVO PALACE, której do tej pory sięgało po ten tytuł dwukrotnie, byli również wicemistrzami i brązowymi medalistami. W tej edycji zwyciężyli w 10 na 11 meczy.
Miejsce II i tytuł wicemistrzów zdobyła drużyna Lucky Losers Grabówka, którzy również zwyciężyli w 10 na 11 meczy jednak przegrali mecz bezpośredni z mistrzami 4:5.
Miejsce III i brązowe medale zdobyli gracze All Stars z bilansem 8-0-3. Należy dodać, że są jedyną drużyną, która pokonała obecnych mistrzów w tej edycji.
W klasyfikacjach indywidualnych wyróżnienia zdobyli:
Król Strzelców
– po raz trzeci z rzędu KORONA Króla Strzelców trafiła do Kamila Zimy FC Dzwonowej. Strzelił 44 bramki i jako jedyny z wszystkich zawodników strzelał w każdym z 11 meczy. Na listę strzelców wpisało się łącznie 120 zawodników strzelając łącznie 704 bramki (pominięto bramki samobójcze). Na miejscu drugim Kulas Dariusz (All Stars) – 36 bramem. III miejsce – Marcin Hebda (All Stars) 29 bramek.
Najlepszy Bramkarz – po raz drugi z rzędu tytuł trafił do Adriana Minnich Nuevo Palace. Wystąpił w 8 rozegranych meczach swojej drużyny w pełnym wymiarze czasowym a piłkę z bramki wyciągał zaledwie 26 razy, co dało średnią 3.25 straconego gola na mecz.
Najlepszy Asystent – „gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta” – przed ostatnią kolejką na prowadzeniu w tabeli znajdowali się Szafran Artur (FC Dzwonowa) i Twardy Jakub (Nuevo Palace). Obaj z dorobkiem 20 asyst. Jednak obaj nie występowali w ostatnich meczach swoich drużyn i tym o to sposobem z pozycji drugiej z dorobkiem 17 asyst zaatakował Krystian Kobielski Nuevo Palace. W ostatnim spotkaniu asystował czterokrotnie i z dorobkiem 21 asyst wygrał z klasyfikacji.
Jednak najbardziej prestiżowym i uznaniowym tytułem jest MVP (najbardziej wartościowy zawodnik Amatorskiej Ligi Orlikowej). W celu wyłonienia zawodnika Kapitanowie drużyn oddają głosy na trzech zawodników z ligi przyznając 3, 2 i 1 punkt oraz nie mogąc przy tym głosować na zawodników ze swojej drużyny. Ponadto w plebiscycie głosy na takiej samej zasadzie oddają głosy sędziowie spotkań, mając pełny wachlarz zawodników do wyboru. W plebiscycie zostali nominowani następujący zawodnicy:
Bartoszek Arkadiusz (ISKillers FC),
Brzuchacz Mateusz (Lucky Losers Grabówka),
Hebda Marcin (All Stars),
Kapustka Kazimierz (DODGER Team Tarnów),
Kobielski Krystian (Nuevo Palace),
Kołodziej Amadeusz (Lucky Losers Grabówka),
Kulas Dariusz (All Stars),
Marta Marcin (Szybcy i Wściekli),
Płaczek Mariusz (DODGER Team Tarnów),
Reczek Mateusz (Nuevo Palace),
Starostka Mikołaj (FC Galacticos),
Szafran Artur (FC Dzwonowa),
Twardy Jakub (Nuevo Palace),
Wajda Patryk (Lucky Losers Grabówka),
Zima Kamil (FC Dzwonowa).
Przewagę punktową nad pozostałymi kandydatami uzyskało 5 zawodników.
Miejsce 1 i tytuł MVP XV edycji ALO otrzymuje: Marcin Hebda – 15 pkt
Miejsce 2: Zima Kamil – 14 pkt
Miejsce 3: Kulas Dariusz – 12 pkt
Miejsce 4: Jakub Twardy – 11 pkt
Miejsce 5: Mateusz Reczek – 7 pkt
Gratulacje dla wszystkich drużyn i zawodników, za uzyskane wyniki i stworzenie wysokiego poziomu sportowego w XV edycji ALO. Podziękowania dla sędziów Pawła i Marcina Klimka za prowadzenie spotkań.

Szczegóły ligi dostępne poniżej:

Szersze relacje foto, krótkie relacje video oraz wyniki bezpośrednio po spotkaniach dostępne na naszym fanpagu i instagramie.

Rozbudowane komentarze, statystyki, wywiady z zawodnikami oraz historia wszystkich edycji ALO na stronie ligi.

Z powodu podwyższonego stanu zagrożenia epidemicznego na terenie powiatu tarnowskiego PUCHAR AMATORSKIEJ LIGI ORLIKOWEJ XV edycji zostaje odwołany! Uhonorowanie drużyn, wręczenie pucharów i upominków odbywa się po indywidualnym kontakcie z przedstawicielami drużyn w celu uniknięcia tworzenia zgromadzeń. Relacja z wręczenia już niebawem.

Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.