Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

13 maja, 2020
Wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

by
13 maja 2020
Najnowsze informacje
No Comment

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowie informuje, że w dniach od 18 maja do 20 czerwca 2020 r. na terenie miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego, w tym Gminy Skrzyszów zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Wobec powyższego w okresie przeprowadzania szczepień zaleca się:
• nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenie na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej,
• kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji.
• nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu.
Więcej informacji znajduje się w załącznikach. Prosimy o zapoznanie się z ich treścią i zastosowanie się do wskazanych zaleceń.
Załączniki:
wścieklizna Komunikat – wiosna 2020
WSKAZÓWKI dla mieszkańców
Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).