Wtorek, 7 grudnia 2021r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

21 października 2021
Najnowsze informacje
No Comment

19 października w 20.rocznicę nadania Szkole Podstawowej nr 1 w Skrzyszowie imienia Jana Pawła II na uroczystych obchodach upamiętniono postać naszego Karola Wojtyły. Uczniowie pod opieka nauczycieli przygotowali i przedstawili program artystyczny przypominający nam biografię Papieża Polaka, najważniejsze wydarzenia z Jego życia i pontyfikatu. Rozbrzmiały najważniejsze przesłania i wskazówki dla nas wszystkich. Całość swoim pięknym śpiewem oraz gra na instrumentach uświetnił chór szkolny. Po akademii pod pomnikiem znajdującym się przed budynkiem szkoły, delegacje złożyły wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze. W imieniu mieszkańców Gminy Skrzyszów wiązankę złożył Wójt Gminy Marcin Kiwior, Sekretarz Gminy Cecylia Andrusiewicz i Dyrektor Szkoły Robert Wadycki. Po zakończeniu obchodów odbyła się projekcja filmu o Świętym Janie Pawle II oraz wystawa prac uczniów poświęcona patronowi.

Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.