Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Świat baśni i bajek oraz informacje o cmentarzu z okresu I wojny światowej

21 kwietnia, 2020

Świat baśni i bajek oraz informacje o cmentarzu z okresu I wojny światowej

Świat baśni i bajek oraz informacje o cmentarzu z okresu I wojny światowej

by
21 kwietnia 2020
Najnowsze informacje
No Comment

Dzisiaj zapraszamy dzieci do zaczarowanego świata bajek, baśni i legend, a dorosłych do poczytania o austriackim cmentarzu wojennym z okresu I wojny światowej.

Świat bajek, baśni i legend

Śpiąca królewna

Cmentarz wojenny w Pogórskiej Woli

W Pogórskiej Woli na terenie cmentarza parafialnego, znajduje się austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej, o numerze 206. Jest to jedyny tego typu obiekt na terenie gminy Skrzyszów.

Pochowano na nim 45 żołnierzy, w tym 29 żołnierzy armii austro-węgierskiej i 16 żołnierzy armii rosyjskiej. Daty śmierci 5-8 maja 1915 r.
W jego centralnej części, ustawiona została rzeźba Matki Boskiej Bolesnej, jako pomnik ofiar II wojny światowej i okupacji. 

Więcej informacji i zdjęć o cmentarzu pod linkiem: Cmentarz wojenny nr 206 w Pogórskiej Woli

146-pogorska-wolaa6128a
Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).