Samodzielny lider po VIII kolejce Amatorskiej Ligi Orlikowej

Samodzielny lider po VIII kolejce Amatorskiej Ligi Orlikowej
VIII kolejka XV edycji Amatorskiej Ligi Orlikowej już za nami a podczas niej mieliśmy okazję zobaczyć aż 79 bramek. Pojedynki podzieliły się na dwie grupy: wyrównanej walki (orlik w Pogórskiej Woli) oraz bramkostrzelne z dominacją jednej z drużyn (orlik w Skrzyszowie). I tak w Skrzyszowie na dzień dobry spotkanie rozpoczęli ISKillers FC i OSP Zalasowa. Druhowie przybyli w niepełnym składzie i grali całe spotkanie w 5 zawodników a finalnie przegrali je 2:14. W drugim spotkaniu powtórka z rozrywki i tym razem zawodnicy Drużyny „A” stawili się w 5, jednak ich przeciwnicy Lucky Losers Grabówka mając pełny skład i rezerwy uznali, że jako dotychczasowi mistrzowie i pretendenci do tego tytułu w obecnej edycji postanowili w ramach gry fair play również zagrać 5 zawodnikami, mimo możliwości grania w przewadze o jednego zawodnika przez całe spotkanie. Mimo wyrównanej gry pod względem ilości zawodników mistrzowie XIV edycji zwyciężyli 16:4. Ostatnie spotkanie tego wieczoru to pojedynek Szybkich i Wściekłych oraz weteranów z OSP Łękawica. I tym razem bramek było wiele a drużyna z największymi tradycjami w ALO poniosła porażkę 1:15. W Pogórskiej Woli od początku było wiadomo, że spotkania będą wyrównane i tak na pierwszą potyczkę tego wieczoru na boisku zameldowali się gracze FC Dzwonowej i DODGER Team Tarnów. Mecz finalnie zakończył się zwycięstwem Dzwonków 4:3, jednak należy dodać, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:2, a parady bramkarskie, które mieliśmy okazje podziwiać w wykonaniu Pawła Gucwy w bramce DODGERów zdumiewały. Gdyby nie jego postawa mecz mógł się zakończyć z wynikiem dwucyfrowym. Ostatnie spotkanie tego dnia to „mecz przyjaźni” a zarazem pojedynek beniaminków FC Galacticos i Huraganu Piotrkowice. Zawodnicy obydwu drużyn się doskonale znają i na co dzień grywają towarzysko poza rozgrywkami. Do tej pory w lidze szli „łeb w łeb” osiągając w tych samych kolejkach zwycięstwa i porażki jednak spotkanie nie zakończyło się remisem. Zwyciężyli Galaktyczni 4:1 na boisku a po za nim kolejny raz zwyciężyli wierni kibice drużyny z Piotrkowic, których doping niósł się po całej okolicy. Na sam koniec kilka słów o spotkaniu, które rozpoczęło się o godz. 20. Na boisku wybiegli All Starsi i Nuevo Palace. Od samego początku było wiadomo, że będzie to hit kolejki. Gwiazdy zjawiły się z jednym zawodnikiem rezerwowym za to Nuevo zjawiło się z bogatą ławką rezerw. Obydwa zespoły rozpoczęły spotkanie w optymalnie najmocniejszych ustawieniach. Mecz był bardzo twardy i dochodziło do częstych przewinień. Już w pierwszych minutach po jednym z przewinień rzut wolny wykorzystuje Marcin „Morgan” Hebda i Gwiazdy prowadzą 1:0. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź ze strony Nuevo gdzie po podaniu Jakuba „Pytona” Twardego piłkę w bramce umieścił Mateusz „Bolo” Reczek. W dalszej części meczu strzela Darek Kulas i Morgan i mamy 3:1. Nuevo odpowiedziało w ciągu minuty i znowu mieliśmy remis. Gwiazdy na prowadzenie wyprowadza ponownie Morgan, jednak Nuevo jeszcze przed przerwą wyrównuje i pierwsza połowa kończy 4:4. Druga połowa rozpoczyna się jeszcze lepiej gdyż już w około 5 sekundzie do bramki ponownie trafia Morgan, a w ciągu 30 sekund odpowiadają przeciwnicy i nadal mamy patowy wynik 5:5. Około 2 minut później dochodzi do błędnego wybicie piłki przez bramkarza Adriana Minnicha, gdzie piłka trafia do Morgana i ten wykorzystuje to bezlitośnie. Kolejną minutę później piłka wydawać by się mogło wychodzi na aut, jednak jej środek znajduje się na linii a piłkę przejmuje Darek Kulas, który trafia do bramki. W około 12 minucie II połowy do bramki trafia Piotrek Niemiec strzela gola i mamy 8:5. W drużynie przeciwnej sytuacja podnosiła napięcie z minuty na minutę. Mimo ciągłych ataków, obrona gwiazd dwoiła się a nie raz i troiła aby uniemożliwić skuteczny strzał. Gwiazdy niecelnie kierując strzały trafia kilka razy w słupek i tyczkę. W pewnym momencie sytuacja się odmienia, Nuevo atakuje w 4 przeciwko jednemu obrońcy – niestety pudło, piłka wychodzi za linię końcową po niecelnym strzale. W ostatnich minutach w żargonie meczowym można by rzecz, że Gwiazdy spuchły. Nuevo strzela 6 bramkę, a kilka chwil później wykorzystując zamieszanie pod bramką „wpycha” 7 gola. Mimo strzelenia bramki kontaktowej i ciągłych ataków do końca meczu pozostało mało czasu, w którym Gwiazdy ostatnimi siłami bronili bramki i zwyciężyli 8:7. Było to na pewno najtwardsze i najbardziej emocjonujące spotkanie, które przyniosło pierwszą porażkę zawodnikom Nuevo i pozwoliło utrzymać 3 miejsce All Starsom. Wynik tego spotkania spowodował również, że każde najbliższe spotkanie dla pierwszych 4 drużyn w tabeli jest na wagę medalu a meczy bezpośrednich będzie 3. Na pewno wiele nam powiem wynik hitu IX kolejki a mianowicie spotkanie między liderami tabeli i vice liderami.
Po ośmiu rozegranych kolejkach bez straty punktu pozostają liderzy tabeli.
1. Lucky Losers Grabówka 24 pkt – awans z 2 miejsca.
2. Nuevo Palace 21 pkt – spadek z 1.
3. All Stars 15 pkt – niezmiennie od 2 kolejek.
W klasyfikacji strzelców na prowadzeniu z 34 trafieniami Kamil Zima (FC Dzwonowa). Na 2 miejscu Dariusz Kulas (All Stars) – 23 bramek. Miejsce 3 zajmuje ex aequo Krystian Kobielski (Nuevo Palace) Patryk Wajda (Lucky Losers Grabówka) z 22 bramkami.
W klasyfikacji asystentów na prowadzeniu z 19 asystami Jakub Twardy (Nuevo Palace).
Szczegóły ligi dostępne poniżej:




Szersze relacje foto, krótkie relacje video oraz wyniki bezpośrednio po spotkaniach dostępne na naszym fanpagu i instagramie.


Rozbudowane komentarze, statystyki, wywiady z zawodnikami oraz historia wszystkich edycji ALO na stronie ligi.
Wszystkim drużynom życzymy kolejnych strzelonych bramek i wygranych meczy.
IX kolejka XV edycji Amatorskiej Ligi Orlikowej zostanie rozegrana w najbliższy piątek 2 października. Zapowiedzi spotkań na aloskrzyszow.futbolowo.pl
Podczas rozgrywania kolejnych kolejek zwracamy się z prośbą do kibiców jak i drużyn oczekujących na swoje spotkanie o pamiętaniu i o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz stosowaniu się do wszelkich przepisów sanitarnych w tym do zachowania zalecanego dystansu społecznego.

