Wtorek, 25 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Pokaż menu

Raport na 10-lecie programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”

28 maja, 2020
Raport na 10-lecie programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”

Raport na 10-lecie programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”

by
28 maja 2020
Najnowsze informacje, Pszczoły
No Comment

W Polsce żyje 470 gatunków owadów pszczołowatych. Aż 222 z nich zagrożone jest wyginięciem! Pszczołom brakuje miejsc, gdzie mogłyby bezpiecznie żyć, rozmnażać się i zdobywać pokarm.
Nasza gmina przystąpiła do programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, który opublikował raport na 10-lecie programu jako podsumowanie dekady działań, jakie podjęto jako marka Olej Kujawski, na rzecz budowania świadomości społecznej roli pszczół w środowisku oraz dla życia człowieka.
Do realizacji programu udało się włączyć kilkuset partnerów z całego kraju. Wspólnie utworzono niemal 70 000 miejsc przyjaznych pszczołom a także zasadzono ponad milion roślin przyjaznych pszczołom.
Zachęcamy do zapoznania się za raportem!
Szczegóły dostępne pod linkiem.
Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).