Wtorek, 7 grudnia 2021r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Promesa dla gminy Skrzyszów w ramach programu „Cyfrowa Gmina”

21 października, 2021
Promesa dla gminy Skrzyszów w ramach programu „Cyfrowa Gmina”

by
21 października 2021
Najnowsze informacje
No Comment

Gmina Skrzyszów otrzymała dofinansowanie w wysokości 429 780 zł w ramach Programu „Cyfrowa Gmina”.
Celem niniejszego programu jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa technologii informatycznych.
Pandemia pokazała, jak istotne jest sprawne i umiejętne wykorzystanie technologii cyfrowych, zarówno przez samorządy we współpracy z mieszkańcami, jak i szkoły podczas nauki zdalnej. Rozwój cyfryzacji, dokupienie sprzętu, to niezwykle ważne kwestie. Zarówno do urzędu jak i do szkół pozyskiwaliśmy systematycznie sprzęt komputerowy i jego elementy wraz oprogramowaniem (systemy hardware i software) – powiedział Marcin Kiwior Wójt Gminy Skrzyszów, dodając: Pozyskane dofinansowanie pozwoli na jeszcze lepsze uruchomienie usług dla mieszkańców. Podniesiemy poziom bezpieczeństwa, poprzez cykliczną archiwizację danych, tj. tworzenie kopii bezpieczeństwa (systemy Backup), ale też systemu zasilania, który będzie wymagał większych bezprzewodowych zasilaczy awaryjnych (UPS-ów), większych agregatów prądotwórczych, dzięki temu, że posiadamy coraz więcej sprzętu. Wszystko to będzie zrealizowane.

Program „Cyfrowa Gmina” jest projektem ogólnopolskim. Samorządy mogą liczyć na wsparcie w wysokości od 100 tys. zł do nawet 2 mln zł. W skali kraju rząd przeznacza na ten cel blisko miliard złotych. Otrzymane kwoty pomogą m.in. w zapewnieniu sprzętu i odpowiedniego oprogramowania niezbędnego do sprawnego funkcjonowania państwa oraz pozwolą na sfinansowanie szkoleń.

Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.