Wtorek, 9 sierpnia 2022r. | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty

28 czerwca 2022
Najnowsze informacje
No Comment

Służba w 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej cieszy się ogromnym zainteresowaniem.  W sobotę 25 czerwca w ramach akcji „Wakacje z 11 MBOT” na 16-dniowe szkolenie podstawowe i  8-dniowe szkolenie wyrównawcze zostało powołanych 150 terytorialsów.
Nowo wcieleni, którzy są żołnierzami rezerwy i składali przysięgę, przejdą 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, które ma na celu odświeżenie nabytych umiejętności i zapoznania się ze specyfiką działania w Wojskach Obrony Terytorialnej.
Natomiast żołnierze, którzy nie posiadają przeszkolenia wojskowego będą realizować 16-dniowe szkolenie podstawowe. Nabywać będą umiejętności żołnierskich z zakresu: regulaminów, taktyki, topografii, ratownictwa pola walki i strzelectwa. Po pozytywnym zaliczeniu pętli taktycznej, złożą uroczystą przysięgę wojskową.

Dowódca 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcin SIUDZIŃSKI zaprasza na uroczystość wręczenia Chorągwi Wojska Polskiego połączoną z Przysięgą Wojskową żołnierzy, która odbędzie się 10 lipca 2022 r. o godzinie 11:00 na Rynku Miejskim w Myślenicach. W trakcie uroczystości odbędzie się piknik wojskowy podczas którego będzie można zapoznać się ze sprzętem wojskowym, porozmawiać z żołnierzami, spróbować wojskowej grochówki oraz przy pomocy rekrutera wstąpić w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Następne powołanie żołnierzy do 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbędzie się 16 września. Zapraszamy na nie wszystkie osoby, które chcą spróbować swoich sił w mundurze.

Jak zostać małopolskim terytorialsem ?

Skorzystaj z pomocy dedykowanego rekrutera z Twojego powiatu. Dane kontaktowe znajdziesz na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. Możesz też złożyć wniosek w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji WCR (dawniej WKU) lub poprzez platformę internetową ePUAP.

Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.